Halifax

Założony został w 1853 roku pod nazwą  Halifax Permanent Benefit Building and Investment Society.
Halifax jest częścią Lloyds Banking Group, do której dołączył w 2009 roku.

Cechą charakterystyczną Towarzystwa budowlanego Halifax było bardzo szybkie otwieranie nowych oddziałów na terenie Wielkiej Brytanii, co dało jej solidną pozycję w latach 1913-1928.
Halifax to największy dostawca kredytów hipotecznych i rachunków oszczędnościowych w UK.
Nazwa wywodzi się od miasta Halifax usytuowanego w West Yorkshire w północnej Anglii.

Oferta banku

Do wyboru mamy kilka rodzajów kont.

  • Easycash to podstawowe konto, jakie możemy założyć w Halifax.
    Dogodne rozwiązanie dla tych, którzy nie potrzebują rozbudowanego konta i nie robią debetu na koncie. Konto mogą założyć osoby powyżej 16 lat będące rezydentami Wielkiej Brytanii. Konto umożliwia na wypłaty z bankomatów do £300 oraz dostęp do usług bankowości elektronicznej. Możemy skonfigurować zlecenia stałe, tak przydatne przy płaceniu rachunków.
  • Youth account – konto młodzieżowe. Bardzo dobre konto dla studentów (Student Current Account). Jako jedyny bank w UK daje przy otwarciu konta aż £1000 nieoprocentowanego kredytu.  Młodzieżowe konto Cardcash daje dużą swobodę, pozwala na zakup biletu do kina lub doładować telefon na kartę. Konto Expresscash mogą założyć swoim pociechom rodzice gdy ukończą 11 lat. Pozwoli to na sprawne zarządzanie kieszonkowym. Karta Visa pozwoli na sprawdzanie stanu rachunku, oraz na doładowanie telefonu i wypłatę z bankomatów.
  • Current account : broszura informacyjna

Aby założyć konto młodzieżowe należy udać się do najbliższego oddziału banku.

Jak założyć konto

Może zrobić to na dwa sposoby. W placówce banku lub online.
Do założenia konta potrzebne będą standardowo dokument tożsamości oraz bieżący rachunek tzw. Utility bill.
Konto można otworzyć z przychodami powyżej 1000 miesięcznie.
Będziemy też poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze wynagrodzenie.

Zmiany w obsłudze kont

Od 1 maja 2013 roku wprowadzone zostaną nowości w obsłudze kont. Jeśli zdecydujemy się na zmianę usługi bankowej otrzymamy £50, nie będą pobierane opłaty w rachunku bieżącym klienta przez okres 6 miesięcy. Oferta dedykowana jest dla istniejących klientów banku.
Prowadzenie konta jest bezpłatne, co staje się standardem w usługach bankowych.  Halifax przygotował bardzo dobra „marchewkę” za przeniesienie rachunku do nich.
Dostajemy jednorazowo £100, a gdy wpłacimy na swoje konto £1000 w danym miesiącu otrzymujemy £5, (od 1 maja ta kwota zmniejszy się do £750).

Trzeba przyznać, że Halifax przyciąga nowych klientów miłym prezentem.

Po mimo wielokrotnych prób kontaktu z infolinią banku nie mogliśmy uzyskać przekierowania do wybranego konsultanta. Halifax nie posiada obsługi klienta w języku polskim, co niewątpliwie wpływa na mniejsze zainteresowanie tym bankiem wśród Polaków, jeśli chodzi o prowadzenie rachunku bieżącego.

Przelewy do Polski z Halifax

Transfer walutowy przez bank to opłata rzędu £9.50 za przelew wykonany przez Internet. Cena znacznie wzrasta, gdy chcemy wysłać pieniądze przez telefon lub w oddziale banku. Zapłacimy wtedy aż £19.50. Opłaty są stałe dla każdej wysłanej waluty i dla dowolnej sumy.

Instruktarz jak wykonać przelew zagraniczny w banku Halifax

Wykonując przelew przez infolinię wybieramy numer 08457 20 30 40,
spoza Wielkiej Brytanii +44 113 242 2229.
Infolinia dostępna jest w godzinach 8:00 do 20:00, 7 dni w tygodniu.

Przydatne informacje:

Infolinia (08457 20 30 40)

Godziny otwarcia infolinii banku: Dla klientów istniejących dostępna 24 godziny na dobę. Dla nowych klientów od poniedziałku do piątku od 8-20, soboty od 8-18, niedzielę od 9-17.

Kontakt listowny:

Halifax
P O Box 548
Leeds
LS1 1WU

Wyszukiwarka oddziałów Halifax