NatWest

National Westminster Bank znany głównie jako NatWest, należy zaraz po Lloyds TSB i Barclays do największych banków detalicznych w UK.

NatWest należy do grupy The Royal Bank of Scotland Group . W 2000 roku dołączył do RBS, który znajduję się w czołówce największych banków na świecie.
National Westminister Bank został założony w 1968 roku z połączenia National Provincial Bank i Westminster Bank .
NatWest  silnie rozpowszechnił swoją sieć oddziałów na Wyspach, ponad 1600 placówek i ponad 3400 bankomatów w całej Wielkiej Brytanii.

Bank oferuje obsługę klientów telefonicznie oraz online. Obecnie ma ponad 7,5 miliona klientów indywidualnych.
Liczba ta jednak mogła się zmniejszyć przez problem jaki NatWest miał w marcu 2013 roku.  Klienci w skutek awarii nie mieli dostępu do swoich kont. Użytkownicy zostali pozbawieni możliwości wypłat oraz wykonywania transakcji. To już druga awaria z  jaką borykał się bank w przeciągu 2 lat.

Jak założyć konto w NatWest

  • Konto możemy założyć przez telefon  dzwoniąc pod 0800 243 406

Jakie dokumenty potrzebne są do założenia konta:

  • Dokument potwierdzający tożsamość: paszport, dowód osobisty, międzynarodowe prawo jazdy.
  • Potwierdzenie stałego adresu zamieszkania: dowolny rachunek za prąd, wodę, telefon komórkowy, Council Tax.
  • Dokument potwierdzający nasze zatrudnienie.

 NatWest zapewnia pełen zakres usług bankowych i ubezpieczeniowych. Kieruje swoje usługi do klientów detalicznych i biznesowych. Jako pierwszy bank w Wielkiej Brytanii wprowadził dedykowany rachunek bankowy, który był dostarczony i obsługiwany w całości w języku polskim.
NatWest wprowadził również bankowość mobilną  i posiada aplikację na najpopularniejsze platformy. Bank ma ciekawe opcje dla poszukujących kredytów na zakup mieszkania .
Wielokrotnie uznawany jest za najlepszy bank od kredytów hipotecznych.

Przelewy do Polski z NatWest

Polacy upodobali sobie bank NatWest gdy wprowadził on pakiet „NatWest Welcome”.
Bardzo często powodem założenia konta była właśnie oferta darmowych przelewów.
Przy współpracy z bankiem PKO BP klienci mogli wykonywać darmowe transfery międzynarodowe.
Infolinia w języku polskim dawała spore możliwości i ułatwienie. Niestety pakiet Welcome został wycofany z oferty banku w 2010 roku z powodu braku satysfakcjonującej liczby polskich użytkowników i dużych kosztów z utrzymaniem infolinii.
Przelewy do Polski nie zniknęły jednak z oferty banku. Możemy nadal wykonać przekaz pieniężny w oddziale banku, to jedyna forma jaką daje NatWest. Do kwoty £2000 zapłacimy jednorazowo £10. Czas realizacji przelewy to od 3 do 5 dni roboczych.