Santander

Santander to bank z kapitałem hiszpańskim. Jest jednym z największych największych dostawców kredytów hipotecznych i produktów oszczędnościowych. Szybko bank rozwinął swoje produkty notując rosnące zapotrzebowanie swoich klientów na usługi komercyjne, które wspierają potrzeby bankowości przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii. Jak podaje strona banku – Santander Bank posiada około 25 mln klientów, dobrze działającą i  rozległą sieć oddziałów. Dla Santandera w UK pracuje ponad 24.000 pracowników, a udziałowcy brytyjscy to ponad 1,6 mln. Brytyjski Santander ma głębokie korzenie na High Street przez połączenie towarzystw budowlanych: Abbey, Alliance & Leicester i Bradford & Bingley. Struktura finansowa banku jest bardzo silna – bank jest rozpoznawalny przez Polaków na Wyspach oraz w Polsce (coraz więcej oddziałów). Dzięki dość ostrożnej polityki banku wciąż udziela on kredytów po konkurencyjnym oprocentowaniu.

Oferta kont bankowych

  • Santander 123 Current Account – „Raz, dwa , trzy Rachunek bieżący” taka chwytliwa nazwa rachunku oferuje nowym klientom kilka cennych benefitów np.cashback na rachunki bieżące (1% na wodę,rachunki za Council Tax, płatności hipoteczne Santander, otrzymasz też 2% zniżkę na rachunki gazu i elektryczności). Na stronie banku Santander jest kalkulator, dzięki któremu obliczyć możemy nasz bonus na rachunku bieżącym.
  • Codzienny rachunek bieżący – główne cechy to na pewno brak płaty miesięcznej za prowadzenie konta oraz łatwy dostęp do prawie 1200 oddziałów i 35 regionalnych centrów biznesowych. Darmowe alerty e-mail i sms.

Bank Santander oferuje oczywiście kredyty. Jeżeli potrzebujemy pieniędzy na remont domu, kupno auta czy na inne wydatki bank daje ciekawe oprocentowanie i dogodne terminy spłaty. Kwoty od 1000 do 20000 możemy pożyczyć na okres od 12-60 miesięcy. Oprocentowanie w skali roku (APR) od pożyczek pomiędzy £5000 a £7499 wynosi 6.8%. Przy większych pożyczkach(£7.500 i £8999) APR wynosi 6.5%.

Santander oferuje swoim klientom transfery międzynarodowe.

Dostępne są dwa sposoby płatności – płatność zagraniczna lub płatność spoza Wielkiej Brytanii. Bank oferuje transfery w 17 różnych walutach w tym przelewy do Polski.