Dobrze nam na emigracji

polacy w Anglii zadowoleniNBP opublikowało kolejny ciekawy raport. Okazało się, że w ciągu roku aż o 6% zwiększyła się wielkość środków, które Polacy przesyłają do kraju. Wzrost zauważono głównie wśród krótkookresowych emigrantów w Niemczech i Niderlandach, a także wśród osób, które od ponad 3 lat pracują w Wielkiej Brytanii.

Taka sytuacja świadczy o tym, że wciąż chętnie emigrujemy do powyższych krajów. Warunki pracy w Unii są jasne i stabilne, przez co łatwiej utrzymać zatrudnienie. Wielu emigrantów deklaruje, że nie planują konkretnej daty powrotu do kraju. Nic dziwnego – zarabiając za granicą mają szansę nie tylko na utrzymanie rodziny, ale także na zaoszczędzenie pieniędzy na przyszłość.

Sytuacja może zmienić się w połowie czerwca w UK. Wtedy okaże się, czy Wielka Brytania pozostanie w Unii. Jeśli dojdzie do Brexitu, może spowodować to duże trudności dla pracujących tam obecnie Polaków. Ciekawy artykuł na ten temat znalazłem tu: https://blog.przekazypieniezne.com/2016/04/co-z-tym-brexitem/

Warto przygotować się na konsekwencje takiej decyzji Brytyjczyków, chociaż wszyscy liczymy na to, że Wielka Brytania z Unii nie wyjdzie.

Nawigacja