Funciki do Polski z firmą Funcik.co.uk

Zaobserwowałem, że przelewy do Polski cieszą się popytem wśród naszych Polaczków. Firm przybywa. Konkurencja próbuje, aby ich produkty były jak najlepsze. W Googlach znalazłem firmę Funcik.co.uk. Oferta ich transferów jest imponująca i postaram się opisać w skrócie ich sposby na tanie przelewy z UK.

Takiego kursu nie znajdziesz nigdzie indziej ( to przewodni slogan firmy Funcik )

Na mojej stronie przelewydopolski.pl staram się porównywać kursy kilku firm, więc od razu moje oko przykuła informacja o kursie wymiany z prawej stronie na kalkulatorze. Wow pomyślałem sobie to imponujące. Kurs iście forexowy ma ten serwis i zaczynam badać dalej.

Dobry kurs to jedno, a opłaty to druga również istotna sprawa. Funcik ma idealnie dopasowaną ofertę dla płacących rachunki w Polsce emigrantów.

Funty do Polski za 99p

Przy transferze do kwoty nie przekraczającej £50 zapłacisz 99p za jednorazowy przelew na konto złotówkowe. Za mniej niż 1 funta da się wykonać przelew i jak czytam dalej na stronie do transferu ekspresowego trzeba dołożyć 5 funtów. Przekazy realizuje się samemu poprzez własny panel klienta. Opłaty naliczane są procentowo w wysokości 1.99%, w zamian za to kurs wymiany jest najwyższy na rynku przekazów pieniężnych z Anglii do Polski.

Jak na razie same plusy zbiera u mnie Funcik. Czas realizacji transferu przy przelewie standardowym to 1 dzień roboczy, a przy przekazie priorytetowym tylko 10 minut ( to dla tych pośpieszalskich).

Czy warto przelewać pieniądze z Funcikiem?

Uważam, że oferta jest jak najbardziej trafna i spora część osób z niej skorzysta choćby przez możliwość płacenia tanio rachunków w kraju. Międzynarodowe przekazy pieniężne Funcik.co.uk to fajny serwis dla wysyłających. Firma spełnia wszystkie wymogi prawa brytyjskiego, oraz te o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

W zakładce odpowiedzi szczegółowo wyjaśnione są najczęściej zadawane pytania odnoście wykonywania transferów oraz limitach.
Płatności dokonuje się za pośrednictwem kart płatniczych Visa Debit oraz Visa Electron. Od klientów firmy Funcik.co.uk nie są wymagane dokumenty rejestracyjne, wszystko odbywa się dzięki elektronicznej weryfikacji. To spore ułatwienie i kolejny plus dla Funcika.

Moje porównanie

W chwili obecnej kurs funta w firmie England.pl to 4.88, a na  Funciku 4.97. Gdy prześlę 50 funtów do Polski w firmie England.pl zapłacę 3 funty i na moje konto wpłynie 244 zł. Przelew przez stronę www.funcik.co.uk przy tej samej sumie to 99 pensów opłaty i na moim koncie pojawi się 248,50 pln. Widoczna oszczędność na jednym przelewie to aż 4 zł i 50 groszy. Gdy przesyłam 100 funtów to z zaoszczędzam już 9zł na każdym przelewie. Jeśli wykonam 3 takie przekazy w miesiącu to w w skali roku na moim koncie przybędzie ponad 300 zł.

 

 

 

Nawigacja