Przekazy do bankomatów – nowa usługa w Sami Swoi

Firma Sami Swoi przesłała do mnie informacje o wprowadzeniu nowej usługi przekazów pieniężnych do Polski. Jest to: Przekaz do bankomatu w Polsce.


Nie miałem jeszcze okazji przetestować tej formy przekazu na okaziciela (może przetestuję i opiszę swoje spostrzeżenia).

Po zalogowaniu się na swoje konto (hmm chyba każdy ma konto w Sami Swoi) i wybraniu odbiorcy mogę dokonać przekazu do bankomatu. Przekaz taki kosztuje £7,50 – czyli do najtańszych nie należy – ale biorąc pod uwagę że jak pisze firma: „odbiorca może wypłacić pieniądze już po 10 minutach od momentu wykonania przekazu” – jest to nader interesująca propozycja.

Przekazy można odbierać w sieci bankomatów: EURONET, BZ WBK, SKOK – by odebrać przekaz niepotrzebna nam jest żadna karta. Oczywiście jak to w bankomatach odbierać można wielokrotność kwoty 50zł (w formularzu wysyłki oczywiście też innej kwoty nie wpiszemy). Na stronie firma udostępnia mapkę i wyszukiwarkę bankomatów, w których można odebrać przesłane pieniądze.

Maksymalna kwota jaką można wysłać do Bankomatu to 2 tys zł.

By odebrać pieniądze w Polsce z bankomatu – potrzebne są dwie rzeczy:

  • kod referencyjny, po dokonaniu przekazu wysyłany jest on automatycznie do odbiorcy smsem
  • kod pin, osoba wykonująca przekaz ustala 4 cyfrowy kod, który powinna przekazać osobie odbierającej gotówkę.

Jeżeli korzystaliście już z tej formy przekazywania pieniędzy podzielcie się poniżej waszymi doświadczeniami – jak już pisałem jeszcze osobiście nie testowałem tego rozwiązania – jak tylko przetestuję (a zamierzam) na pewno opiszę moje spostrzeżenia.

Nawigacja